1. דף הבית
  2. מוצרים
  3. מאמרים
  4. מאמר לחצנים, נורות סימון ומפסקי בורר ממתכתלחצנים ממתכת או לחצנים מפלסטיק - מתי כדאי להשקיע בציוד מתכתי?


במהלך השנים האחרונות חל גידול משמעותי בשימוש בציוד אנטי ונדליזם מתכתי (לחצנים, נורות סימון, זמזמים  ולחצני חירום פטריה) ללוחות חשמל, לייצור מכונות ולפרויקטים נוספים.

אך מהן הסיבות שיצרנים רבים מחליפים את לחצני הפלסטיק הותיקים בלחצני המתכת?

קראו על היתרונות של לחצני המתכת והציוד המתכתי בכלל במאמר שלפניכם וגלו האם לחצנים ממתכת מתאימים לכם.


התקנה במקומות ציבוריים – לחצן
אנטי ונדליזם

מקרה נפוץ בו אנשים מעדיפים שימוש בלחצנים ונורות סימון ממתכת על פני ציוד מפלסטיק הוא התקנת הציוד במקומות ציבוריים כדוגמת פתיחת דלתות בבתי חולים, עמדות תשלום ומערכות אינטרקום. 

במקומות ציבוריים מסוג זה, הלחצנים צריכים להיות עמידים וחזקים במיוחד עקב לחיצות מרובות ומקרי ונדליזם כדוגמת אדם הלוחץ על כפתור במכונת תשלום בחניון עם מפתח הרכב או השחתה מכוונת על ידי עבריינים. 
לחצנים ממתכת עמידים וחזקים, ומוגדרים כלחצני "אנטי ונדליזם" ועל כן פותרים בעיה זו בניגוד ללחצן פלסטיק פשוט.


התקנות חיצוניות, בתנאי לחות ואבק גבוהים – אטימות גבוהה IP-67

כל מערכת המותקנת בתנאי חוץ, מתמודדת עם תנאי אבק ולחות (גשמים, טל) גבוהים.
במערכות שכאלו חשובה דרגת האטימות של כל הרכיבים על מנת להבטיח את תקינות המערכת ולמנוע קצרים חשמליים. 

בעיה נפוצה ליצרנים רבים היא שילוב לחצנים ונורות סימון בעלי דרגת אטימות נמוכה במערכותיהם, שכן אטימות המערכת נקבעת על ידי הרכיב בעל האטימות הנמוכה ביותר.
פתרון פופולארי לבעיה זו היא שימוש בלחצנים ונורות סימון ממתכת בעלי דרגת אטימות גבוהה
IP-67, המגנים על המערכת מחדירת מים או אבק. 


עבודה יומיומית בפנל או שולחן בקרה לחצנים ונורות סימון בעלי פרופיל נמוך


כאשר מתקינים לחצנים, נורות סימון, זמזמים או רכיבים אחרים בפנל או בלוח בקרה לעיתים גודל הרכיבים מהווה בעיה, לדוגמא, מצב שבו פועל עובד על מכונה בעלת פנל שליטה, כאשר הפועל מזיז את ידיו על הפנל הוא נתקל ברכיבים בולטים (לחצן חירום פטריה, לחצנים בולטים ועוד).

ציוד אנטי ונדליזם מתכתי לרוב מגיע בפרופיל נמוך, ובעל מסגרת משופעת חלקה, עיצוב לחצן שכזה מאפשר ידיים קל ונוח ברחבי הפנל ללא בעיות תפעול.


חדרי תצוגה, ייצור מכונות, פנל הדגמות מראה מרשים ואלגנטי


כולנו יודעים ומבינים שבסופו של יום, מראה המוצר הסופי משפיע על החלטות הקנייה של הלקוח, במוצרים בהם ישנה חשיבות רבה למראה ועיצוב המוצר, מומלץ להתקין לחצנים ונורות סימון ממתכת. לחצנים מתכתיים מעניקים למוצר מראה מרשים ואלגנטי בזכות הפרופיל הנמוך, האיכות הגבוהה והברק המתכתי, בניגוד ללחצני פלסטיק המתאימים בעיקר לפרויקטים בהם נראות המוצר הוא בעל חשיבות נמוכה.
לסיכום

המגמה של מעבר יצרנים לשימוש בציוד מתכתי לא צפויה להיעצר בקרוב עקב היתרונות הרבים של רכיבים מסוג זה, אך אם זאת, גם ללחצנים ונורות סימון מפלסטיק יש מקום בשוק המתחדש בקרב פרויקטים אשר לא סובלים מהבעיות המוזכרות במאמר.

למעבר למוצרים לחצו כאןסרטון הדרכה לניווט יעיל ופשוט באתר
תפוז חשמל, אלקטרוניקה ובקרה

ה
חברה מייבאת ומשווקת למעלה מ-30 שנים ציוד חשמל לתעשייה, ציוד אלקטרוניקה, וחומרי חשמל בסיטונאות, בין מוצרינו הבולטים תוכלו למצוא מהדקי חשמל,
לוחות חשמל ממתכת או פוליאסטר, ממסריםלחצנים ומנורות לד ממתכת ועוד...
גלשו באתר וגלו את מגוון מוצרי החברה, על ידי לחיצה על הוסף לסל תוכלו לשלוח בקשה להצעת מחיר הכוללת תמונה ישירות אלינו ולרכוש ציוד חשמל
מהיבואן - לצרכן

 

חדשות האתר  

פרופיל החברה
חברת תפוז חשמל אלקטרוניקה  ובקרה בע"מ, נוסדה בשנת 1988, תפוז הינה חברת יבוא ושיווק  בתחומים :- החשמל, אלקטרוניקה והבקרה, 


logo בניית אתרים