1. דף הבית
  2. מוצרים
  3. מאמרים
  4. מאמר שקעים ותקעים תעשייתיים


מחברים תעשייתיים ממתכת - המדריך המלא


השימוש במחברים (שקעים תקעים) נפוץ מאוד בתעשיית החשמל לשם חיבור כבלים ללוחות חשמל, ציוד הרמה, מכונות ומערכות שונות, כאשר יש צורך בחיבור וניתוק אלמנט (מנוע, מקור מתח ועוד) בצורה קלה ונוחה וללא התעסקות חוזרת ונשנית בחיווט החוטים.

שימוש במחברים מאפשר לאיש תחזוקה, נהג או עובד ללא ידע בחיווט או חשמל, לחבר ולנתק את האלמנט מהמכונה

ללא כל בעיות ובצורה פשוטה.

אך מה עושים כאשר יש צורך במחברים בעלי חוזק מכאני גבוה, דרגת אטימות גבוהה ומספר פינים רב?

במקרים אלו מחברי הפלסטיק אינם מספקים ואנו נשתמש בשקעים ותקעים תעשייתיים רבי פינים ממתכת.מהם שקעים ותקעים תעשייתיים ממתכת?

שקעים ותקעים תעשייתיים ממתכת, הנקראים גם מחברים ממתכת, מורכבים מארבעה חלקים :- שקע פנימי, תקע פנימי, בית שקע מתכתי ובית תקע מתכתי.


השקע והתקע הפנימיים עשויים לרוב מחומר תרמופלסטי (חומר העמיד בטמפרטורות גבוהות) ואילו בית השקע ובית התקע מיוצרים ממתכת אלומיניום ולמעשה משמשים כמעטפת הגנה על הקונקטורים הפנימיים, דבר המקנה לשקעים והתקעים התעשייתיים חוזק מכאני משמעותי.


מתי כדאי להשתמש במחברים ממתכת על פני מחברים מפלסטיק?

למחברים תעשייתיים ממתכת יש מספר יתרונות משמעותיים על פני מחברים מפלסטיק ולכן במקרים מסוימים התקנת שקעים ותקעים מתכתיים הוא לא רק עדיפה, אלא גם הכרחית.


חוזק מכאני – עמידות גבוהה בפני עבודה אינטנסיבית ואגרסיבית

כאשר ישנו צורך בחיבור מחברים בסביבת עבודה אינטנסיבית ו"גסה" כדוגמת מפעל, מכונות בתעשייה וציוד הרמה, יש חשיבות גבוהה לחוזק המכאני של המחברים שכן הם עלולים להינזק על ידי מכות וחבטות מצד המערכת או מצד צוות העובדים העובד באינטנסיביות (ניתוקים וחיבורים אגרסיבים).

במצב מסוג זה, שימוש בשקעים ותקעים מפלסטיק יוביל לתחלופה רבה של החלקים עקב שברים תכופים בפלסטיק המרכיב את המחברים, וכתוצאה מכך, עלייה בעלויות והשבתת המערכת עד התקנת מחבר חלופי.

     מסיבה זו, יצרנים רבים בוחרים בשקעים ותקעים תעשייתיים רבי פינים ממתכת, אשר להם בית שקע ובית תקע מתכתי, המגן על הקונקטורים הפנימיים ומבטיח את שלמות המחברים גם במקרה של שימוש אגרסיבי ואינטנסיבי למשך שנים רבות.

מספר פינים רב בשילוב עם מתח וזרם גבוה –
חיסכון במספר המחברים

במערכות ומכונות שבהם עולה הצורך לחבר מספר רב של חוטים במתחים וזרמים גבוהים, ישנה בעייתיות בשימוש במחברים מפלסטיק מכיוון שמחברים פלסטיים המתאימים לזרמים גבוהים (10-16 אמפר) מיוצרים עם 4-7 פינים, ולכן חיבור של 24 חוטים דורש 4-6 מחברים מפלסטיק.

לעומת זאת, שקעים ותקעים תעשייתיים ממתכת מותאמים לעבודה במתחים וזרמים גבוהים (10-35 אמפר) ובעלי מספר פינים רב (עד 216 פינים) וכך יחידה אחת של שקע ותקע ממתכת יכולה להחליף 4-6 קונקטורים מפלסטיק בקלות, וכך נחסך מקום וזמן עבודה יקר. 

מחברי Heavy duty  - התקנה במערכות בעלות זרמים ומתחים גבוהים במיוחד

במערכות חשמליות ומכונות שבהן מתח וזרם העבודה גדול במיוחד, לא ניתן להשתמש במחברים סטנדרטיים (אשר אינם מסוגלים לעבוד בתנאים אלו) ויש צורך בheavy duty connectors 

שקעים ותקעים תעשייתיים ממתכת מיועדים לשימוש במתחים של עד 400 וולט ובזרמים של עד 35 אמפר והם יכולים לתפקד במערכות מסוג זה בביטחון במשך שנים ארוכות.


מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים ספק שקעים ותקעים תעשייתיים?

בדומה לרוב המוצרים בשוק החשמל התעשייתי ישנו מגוון רחב של איכויות וספקים של מחברים תעשייתיים, ולכן חשוב לוודא שהמוצרים שאנו רוכשים הם מוצרים ברמה גבוהה ומגיעים מספק אמין ומנוסה, לשם מטרה זו נבדוק את הדברים הבאים :-


מקצועיות הספק

     ישנה חשיבות גדולה למקצועיות הספק, ספק שאינו מבין לחלוטין את צרכיי הלקוח ואת דרישות המערכת החשמלית, אינו מסוגל להכווין ולהמליץ ללקוח על המחברים התעשייתיים המתאימים לו ביותר.
לכן, במידה ואתם מקבלים את ההרגשה שהספק איננו מקצועי בנושא, צריכה להידלק אצלכם נורה אדומה.


מגוון רחב של דגמים הזמינים מהמלאי

     על מנת לשמור על עבודה רציפה ונוחה, חשוב לבחור ספק המחזיק מלאי הכולל דגמים רבים וסדרות שונות של שקעים ותקעים ממתכת, וכך להימנע ממצבים שהם "תתקעו" ללא סחורה או ללא מחברים מתאימים.
בנוסף, ספקים אשר מחזיקים מבחר מצומצם של דגמים, למעשה מעידים על עצמם שזהו לא עיסוק מרכזי בעסק שלהם ועל כן, יש מקום לחשש לגבי התמחותם בנושא.

תקנים בינלאומיים

בקשו לדעת אילו תקנים בינלאומיים יש לשקעים והתקעים התעשייתיים, ובקשו לקבל העתקים של תקנים אלו.

     ספק אשר למוצריו תקנים בינלאומיים רבים ונחשבים יהיה לרוב ספק איכותי ואמין.


שקעים ותקעים תעשייתיים ממתכת של תפוז חשמל

חברת תפוז היא בעלת ניסיון של מעל 30 שנים בייבוא ושיווק שקעים ותקעים תעשייתיים לשוק החשמל התעשייתי, ניסיון זה הקנה לנו מקצועיות רבה בתחום המחברים, ויכולת להמליץ ללקוח על המוצר המושלם בשבילו ובשביל המערכת שלו.

השקעים והתקעים התעשייתיים של תפוז חשמל מיובאים מאירופה ובעלי תקנים בינלאומיים רבים הכוללים :-

UL, CSA, SEV, EZU, MEIE  ועוד.

מהמלאי ניתן לרכוש עשרות דגמים של מחברים ממתכת המחולקים לחמש סדרות שונות, ומגיעים בשלוש תצורות עיקריות – התקנה לפנל, התקנה לקיר ומחברים ניידים.


לצפייה שקעים ותקעים תעשייתיים ממתכת של תפוז חשמל לחצו כאן


לפרטים נוספים, לחצו כאן וצרו עמנו קשרסרטון הדרכה לניווט יעיל ופשוט באתר
תפוז חשמל, אלקטרוניקה ובקרה

ה
חברה מייבאת ומשווקת למעלה מ-30 שנים ציוד חשמל לתעשייה, ציוד אלקטרוניקה, וחומרי חשמל בסיטונאות, בין מוצרינו הבולטים תוכלו למצוא מהדקי חשמל,
לוחות חשמל ממתכת או פוליאסטר, ממסריםלחצנים ומנורות לד ממתכת ועוד...
גלשו באתר וגלו את מגוון מוצרי החברה, על ידי לחיצה על הוסף לסל תוכלו לשלוח בקשה להצעת מחיר הכוללת תמונה ישירות אלינו ולרכוש ציוד חשמל
מהיבואן - לצרכן

 

חדשות האתר  

פרופיל החברה
חברת תפוז חשמל אלקטרוניקה  ובקרה בע"מ, נוסדה בשנת 1988, תפוז הינה חברת יבוא ושיווק  בתחומים :- החשמל, אלקטרוניקה והבקרה, 


logo בניית אתרים