1. דף הבית
  2. מוצרים
  3. מאמרים
  4. מאמר ציוד קוטר 22 מ"מ

לחצנים, מנורות סימון, בוררים ולחצני חירום פטריה בקוטר 22 מ"מ - המדריך המלאיצרני לוחות חשמל, מכונות אוטומציה ומערכות בקרה והתראה, ורבים נוספים בשוק החשמל התעשייתי משתמשים בתדירות גבוהה בציוד לקוטר 22 מ"מ לפרויקטים שונים ומגוונים.


במאמר זה נבצע סקירה קצרה לגבי חמשת קבוצות הרכיבים הראשיות (לחצנים, מנורות סימון, בוררים, לחצני חירום פיטריה וקופסאות) וניתן טיפים הנוגעים למציאת ספק טוב ואמין למוצרים אלו.


לחצנים מפלסטיק לקוטר 22 מ"מ

בשוק הישראלי ישנם לחצנים בקוטר 22 מ"מ באיכויות שונות ובתצורות משתנות.

להלן הסבר קצר על סוגי הלחצנים השונים והשוני בניהם.


סוגי לחצנים – מונובלוק למול מודולאריים מונובלוק – המונח "מונובלוק" מתייחס ללחצן, מנורה, או בורר המורכבים מיחידה אחת (one piece) הכולל בתוכה לחצן עם מגעים, או לחצן מואר הכולל בית נורה, נורה ומגעים.

לחצנים מודולאריים לקוטר 22 לחצנים אלו מורכבים ממספר חלקים הניתנים להחלפה, וכך, במידה שאחד הרכיבים (מגעים, או נורה) מתקלקלים, אין צורך בהחלפת הלחצן כולו אלא רק החלפת החלק המקולקל (נורה/מגעים).


לחצנים מודולאריים בקוטר 22 מ"מ מסופקים בדרך כלל עם בסיס, המגעים, פתוחים או סגורים, נמכרים בנפרד.


סוגי לחצנים בקוטר 22 מ"מ – הבדלים נוספים 

צורות שונות לראש הלחצנים כל הלחצנים מסופקים להתקנה לחור עגול בקוטר של 22 מ"מ, ממלאי החברה ניתן להזמין לחצנים רגעיים, לחצנים רגעים מוארים,  לחצני "הפעל-הפסק" עם שני לחצנים – אדום וירוק ואפשרות למנורת סימון.

צבעים שונים – על מנת להבדיל בין תפקוד שונה של הלחצנים על גבי לוח הבקרה, לוח החשמל או המכונה, מומלץ לרכוש לחצנים בצבעים שונים, הצבעים הנפוצים הם אדום, צהוב, ירוק, כחול, ולבן.


לחצנים מוארים או לא מוארים – ניתן לבחור האם הלחצנים יהיו מוארים (נורת לד) או לחצנים רגילים ללא תאורה.
במצבים שבהם נבחר בלחצן מואר, חשוב לוודא שמתח הנורה תואם את מתח המערכת, על מנת למנוע תקלות מיותרות ושריפת הנורה, בנוסף יש להתאים את צבע הנורית לצבע עדשת הלחצן.


לצפייה בלחצנים לקוטר 22 מ"מ של תפוז חשמל לחצו כאן

לצפייה בלחצנים ממתכת של תפוז חשמל לחצו כאןמפסקי בורר מצבים לקוטר 22 מ"מ


סוגי בוררים – הבדלים עיקריים


בוררי 0-1 ובוררי 1-0-2 – ישנם שני סוגי בוררים נפוצים בשוק הישראלי, בורר 0-1 הוא בורר בעל שני מצבים, במצב "0" לא מתבצעת אף פעולה, ובמצב "1" ניתן לפתוח או לסגור מעגל. שימוש נפוץ לבוררים מסוג זה הוא מפסקי ON/OFF.

מנגד, מפסקי 1-0-2 הינם בוררים בעלי 3 מצבים, במצב "0" לא מתבצעת אף פעולה, ובמצבים "1" או "2" ניתן לפתוח או לסגור מעגלים חשמליים, למשל, הזזת הבורר לשמאל תפעיל את מכונה א', והזזת הבורר לימין תפעיל את מכונה ב'.

     בורר מפתח – צורה נפוצה נוספת של בוררים היא בורר עם מפתח.

בוררים אלו חסרים ידית שבאמצעותה ניתן להפעיל את הבורר והם דורשים מפתח על מנת לשנות את מיקום הבורר, בבוררים אלו משתמשים במצבים שבהם לא מעוניינים הפעלות בטעות או ללא אישור מפעיל המערכת.

בוררים מיוחדים – הבוררים הסטנדרטיים בשוק מסופקים בדרך כלל עם ראש עגול, אך בהזמנות מיוחדות ניתן להזמין בוררים בעלי ראש מרובע ומלבני ואף מפסקי בורר מוארים.


לצפייה בבוררים מפלסטיק לקוטר 22 לחצו כאןלצפייה בבוררים ממתכת לקוטר 22 לחצו כאן
לחצני חירום פטריה לקוטר חור 22 מ"מ

לחצני חירום פטריה (emergency stop pushbuttons) מיועדים בעיקר לעצירת מערכת או מכונה במקרי חירום,

אלו הם לחצנים גדולים ובולטים לעין, בדרך כלל בצבע אדום, ומיועדים למניעת פגיעה במערכת או בחיי אדם.

שימוש בלחצני הפטריה נפוץ מאוד בייצור מכונות, בניית לוחות חשמל ומכונות אוטומציה.


להלן הסבר קצר על סוגי לחצני חירום הפטריה השונים והשוני בניהם.סוגי לחצני חירום פטריה – הבדלים עיקריים

פטריה רגעית, אלטרנטיבית או שחרור בסיבוב – ישנם מספר סוגי לחצני פטריה עיקריים בשוק הישראלי, פטריה רגעית היא לחצן פטריה שסוגר מעגל רק בעת הלחיצה, לחצן פטריה שחרור במשיכה סוגר מעגל מרגע הלחיצה ועד משיכת ראש הלחצן (הלחצן "נתפס" למטה).

לחצן פטריה שחרור בסיבוב הוא לחצן הדומה לפטריה שחרור במשיכה, אך על מנת "לשחרר" את הפטריה יש לסובב את ראש הלחצן (פטריה) וכך לפתוח את המעגל, לחצן פטריה שחרור עם מפתח, לחצן זה ננעל עם הלחיצה ועל מנת ולשחרר את הנעילה יש להשתמש במפתח שמסופק עם לחצן הפטריה.

שיטת שחרור זו נועדה למנוע מצבים של שחרור הלחצן בטעות.

לחצני חירום פטריה עם חיווי – ישנם לחצי פטריה אשר מסופקים עם חווי על גבי כיפת הפטריה, וכך יכול המשתמש לזהות מרחוק האם הפטריה לחוצה או משוחררת.

לחצני פטריה מוארים לחצני פטריה מוארים מסופקים עם תושבת ללד חיווי במתחים של 24 או 220 וולט, לחצני פטרייה אלו מסופקים בעיקר בצבע אדום, אך בהזמנה מיוחדת ניתן להזמינם בצבע ירוק.לחצני הפטריה מסופקים בדרך כלל עם כיפה בקוטר של 40 מ"מ, אך ניתן להזמין לחצני פטריה בקוטר כיפה של 30, 60, ו-90 מ"מ.


לצפייה בלחצני חירום פטריה בקוטר 22 מ"מ של תפוז חשמל לחצו כאן


לצפייה בלחצני חירום פטריה ממתכת של תפוז חשמל לחצו כאןמנורות לד מפלסטיק בקוטר 22 מ"מ

בדומה ללחצנים, בשוק הישראלי ישנם נורות לקוטר 22 מ"מ באיכויות, צורות ומתחים משתנים וזאת בהתאם לאיכות הספק ולצורכי הלקוח.


להלן הסבר קצר על סוגי מנורות הסימון השונים והשוני בניהם.

סוגי נורות סימון – הבדלים עיקריים

צבעים שונים נוכל להבדיל בין נורות הסימון השונות על לוח הבקרה בקלות, על ידי רכישת נורות סימון בצבעים שונים, הצבעים הנפוצים הם אדום, צהוב, ירוק, כחול ולבן, בנוסף יש לבחור את מתח הפעלת המנורה.


לצפייה במנורות הסימון מפלסטיק לחצו כאן


לצפייה במנורות סימון ממתכת לחצו כאן

מה חשוב לדעת שבוחרים ספק/יצרן?

כפי שצוין, בשוק הישראלי ישנם ספקים השונים זה מזה באיכות המוצרים, אמינות, מגוון המלאי, ידע והתמחות בנושא ועוד.

להלן מספר דברים שחשוב לבדוק לפני שמתחילים עם יצרן/ספק לחצנים מנורות ובוררים.

איכות המוצרים – אורך חיי מוצר מכאני ואורך חיי מוצר חשמלי

איכות המוצרים הינה כמובן גורם חשוב ביותר בעת בחירת ספק,
לחצנים באיכות נמוכה נוטים להתקלקל ולהתפרק לאחר עבודה בפרק זמן קצר ומצריכים את הלקוחות  ובעלי המלאכה לעסוק בהחלפתם בתדירות גבוהה, פעולה אשר עולה כסף וזמן רב.

לעומת זאת, במידה והספק מייבא מוצרים איכותיים, ללחצנים יהיו חיי מוצר ארוכים מבחינה מכאנית (מספר לחיצות מרובות) ומבחינה חשמלית (סגירת מעגל פעמים רבות), ולכן, כאשר בוחרים ספק חשוב מאוד לחשוב על העתיד בנוסף לצורך המיידי.

אמינות הספק – אחריות

נתון נוסף בבחירת הספק הוא מידת האמינות שלו.

מה משך הזמן שהוא מייבא ציוד לקוטר 22 מ"מ? האם במקרה של תקלה ינסה יתעלם מהבעיה ? או שידאג לתיקון/החלפת המוצרים?

במילים אחרות, חשוב שהספק יעמוד מאחורי המוצרים שהוא מספק, ובמקרים של תקלות ושגיאות, ידאג לתקן את הבעיה או להחליף את המוצרים במהירות האפשרית, על מנת למנוע מצבים של קבלת סחורה לא תקינה והתמודדות מול ספק שאיננו מעוניין לפתור את הבעיה ומתחמק מכם.

מקצועיות וגמישות הספק

ידע ומקצועיות הספק הם גורמים חשובים המסייעים ליצרנים ובעלי מלאכה לרכוש מוצרים המתאימים לצרכיהם.
יבואן אשר מתמחה בתחום הציוד לקוטר 22, יוכל להכווין את לקוחותיו אל המוצרים המתאימים להם ביותר, לפתור בעיות והגבלות כבר בשלב התכנון, ובמידת הצורך, לספק בהזמנות מיוחדות רכיבים המיוצרים בהתאם לדרישות הלקוח.

מגוון של לחצנים, מנורות ובוררים מהמלאי – מגוון צבעים, צורות ומתחים

פרט נוסף שחשוב לבדוק הוא מהי הזמינות של המוצרים מהמלאי.

ספקים רבים בשוק מחזיקים במלאי מספר מצומצם של דגמי לחצנים, מנורות סימון ובוררים, מכיוון שזהו לא תחום ההתמחות שלהם.


בעבודה עם ספקים מסוג זה, פעמים רבות נתקל בתשובה "אין במלאי" כאשר נבקש מוצר שאיננו 100% סטנדרטי, ובמקרים אלו נדרש להמתין מספר חודשים עד אספקת המוצרים.


לעומת זאת, ישנם ספקים שמחזיקים במלאי מגוון רחב של דגמים, צורות וצבעים שונים, על מנת לענות על צרכי הלקוח במהירות וביעילות.
בעבודה עם ספק מסוג זה, נחסוך זמן עבודה רב עקב האספקה המהירה של המוצרים.תפוז חשמל אלקטרוניקה ובקרה - מומחים בציוד לקוטר 22 מ"מ

חברת תפוז חשמל אלקטרוניקה ובקרה מייבאת ומשווקת ציוד לקוטר 22 מ"מ הכולל לחצנים, מנורות סימון לד, בוררים ולחצני חירום פטריה למעלה מ-30 שנים.

בעשרות שנים אלו, החברה צברה ניסיון וידע טכני רב ומספקת ללקוחותיה ייעוץ ופתרונות יצירתיים בתכנון פרויקטים ומציעת מוצרים המתאימים לדרישות הלקוחות.

תפוז חשמל מחזיקה מלאי גדול של לחצנים מנורות ובוררים הכולל עשרות דגמים, בצורות, צבעים, מתחים ותצורות שונות.
כמו כן עקב היותנו חברה יבואנית, אנו מספקים בהזמנות מיוחדות מוצרים בייצור מיוחד לפי דרישות הלקוח ובעלי גמישות רבה לביצוע שינויים קטנים במוצרים.

מוצרי החברה מיוצרים באיכות הגבוהה ביותר, עומדים בתקנים בינלאומיים מחמירים ובעלי אורך חיים מכאני וחשמלי ארוך במיוחד, בנוסף, כל מגעי הלחצנים, הבוררים והמנורות שאנו מספקים מגיעים עם מגעים בציפוי כסף, לשיפור המוליכות החשמלית לשנים רבות.


בין לקוחותינו ניתן למצוא חברות מכל תחומי שוק החשמל התעשייתי הכוללים בתוכם יצרני מערכות בקרה, יצרני מערכות התראה, יצרני מכונות אוטומציה ועוד.


לצפייה בלחצנים, נורות סימון ובוררים מפלסטיק לקוטר 22 מ"מ של תפוז חשמל לחצו כאן


לפרטים נוספים, לחצו כאן וצרו עמנו קשרסרטון הדרכה לניווט יעיל ופשוט באתר
תפוז חשמל, אלקטרוניקה ובקרה

ה
חברה מייבאת ומשווקת למעלה מ-30 שנים ציוד חשמל לתעשייה, ציוד אלקטרוניקה, וחומרי חשמל בסיטונאות, בין מוצרינו הבולטים תוכלו למצוא מהדקי חשמל,
לוחות חשמל ממתכת או פוליאסטר, ממסריםלחצנים ומנורות לד ממתכת ועוד...
גלשו באתר וגלו את מגוון מוצרי החברה, על ידי לחיצה על הוסף לסל תוכלו לשלוח בקשה להצעת מחיר הכוללת תמונה ישירות אלינו ולרכוש ציוד חשמל
מהיבואן - לצרכן

 

חדשות האתר  

פרופיל החברה
חברת תפוז חשמל אלקטרוניקה  ובקרה בע"מ, נוסדה בשנת 1988, תפוז הינה חברת יבוא ושיווק  בתחומים :- החשמל, אלקטרוניקה והבקרה, 


logo בניית אתרים